• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe zalety Unii Europejskiej

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. A zwłaszcza, że Portugalia jest całkiem niedroga, na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie napisać, iż Portugalia ma całkiem sporo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, aniżeli pozostałe regiony kraju, który być może nie jest biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, iż jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet uważa, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Ciężko generalnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko wspaniałe zabytki albo ciepłe plaże, ale także dały nam wybitnych artystów, przepyszne potrawy czy szybkie auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to by do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest bardzo urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Dobre są również miejscowości zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na jakże cudowny okres jakim jest urlop. Po wielu tygodniach nurzącej pracy wreszcie przychodzi ten moment kiedy możemy wspólnie z bliskimi udać się na wspólny wypoczynek. Obecnie możliwości w tymże zakresie mamy tak dużo, iż ciężko bywa zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają niejednokrotnie do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie posiadamy taką sposobność i chcemy trochę zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na wypoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wtedy bywają znacznie niższe, to ilość wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy także aby oprócz wartości wypoczynkowych, do których zalicza się morze lub dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą temperaturę i ciekawe zabytki do zwiedzania jest na pewno Grecja. Stolica tegoż państwa, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na wyjazd do Grecji możemy być pewnym, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma wspaniałymi zabytkami i legendami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to taki kraj, który według naprawdę wielu ludzi może uchodzić za niemalże prawdziwy raj. Przecież to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a do tego cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, że Australia jest miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu ludzi. Jeżeli należysz do tego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wyjazd do Australii to gigantyczny wydatek finansowy. To w końcu kraj położony na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, a więc same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeśli naprawdę się postaramy, pewnie uda nam się zwiedzić to wspaniałe państwo. Należy po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba otwarcie napisać, że Australia może zaoferować dla podróżnych dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania wiele zabytków, np. słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość Australijczyków mieszka w dużych miastach na wschodzie – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości państwem świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo rewelacyjnych widoków oraz Odkryjmy wschodnią część Starego Kontynentu!
Europa to niezwykły kontynent. Przecież na tej stosunkowo niedużej powierzchni mieści się kilkadziesiąt krajów. Każdy z tych krajów choć odrobinę się od siebie różni. I właśnie dlatego Europa to w dalszym ciągu najbardziej wspaniały i najbogatszy kontynent na świecie. Następne lata nam pokażą czy Europejczycy pokonają wszystkie kłopoty, takie jak przykładowo bezrobocie wśród szczególnie młodych albo przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednakże także spojrzeć na taką część Europy, która jest trochę zapomniana. Mowa w tym momencie o tych państwach, które są zlokalizowane na wschód od naszego kraju. Np. Białoruś, czyli jedyny europejski kraj rządzony przez dyktatora.
Chociaż na Białorusi nie ma wielu dużych miast – wyjątek to m.in. Mińsk, czyli stolica naszego sąsiada, to jednak nie jest to wadą. Najbardziej potężnym plusem Białorusi jest pewna oryginalność, swego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety ciągle daleko nam do poziomu życia w Irlandii, to jednak widać wielką różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – trzeba zaznaczyć, że w 1989 roku, a więc wtedy kiedy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, niż Polska. To pokazuje wielki minus takich państw jak Białoruś, lecz również chociażby Mołdawia. Jednakże nie zmienia to faktu, iż warto odkrywać wschodnią część naszego kontynentu.

1. Przeczytaj to

2. Przeczytaj więcej

3. Sprawdź teraz

4. Dowiedz się więcej

5. Sprawdź tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.